Home > budownictwo > Jak oświetlić ogród?

Jak oświetlić ogród?

Lampy ogrodowe w obecnych czasach występują w ciekawej gamie kolorystycznej oraz modelowej. Prezentują się naprawdę imponująco w ogrodzie. Lampy ogrodowe różnią się między sobą wzorami i kolorami ale łączy je jeden czynnik, wykonane są z trwałych elementów. Muszą posiadać one trwałą konstrukcję, która uchroni je przed deszczem, czy nadmiernymi promieniami słonecznymi. Jeśli chodzi o dobór kolorystycznych, to w tym sezonie bardzo popularne oraz modne są lampy ogrodowe występujące w barwie czarnej, brązowej, miedzianej czy również posrebrzanej. Mogą one występować w różnych wymiarach i mogą mieć różną wysokość.

Lampy ogrodowe – podział na rodzaje

Ogród bez lamp nie ma swojego uroku ani klimatu. Oświetlenie zatem jest bardzo ważne w ogrodzie, gdyż umożliwia ono spędzanie czasu po zmierzchu. Lampy ogrodowe mogą występować w różnych wydaniach modelowych. Dzięki temu, że na dzisiejszym rynku jest tak ogromny ich wybór, każdy może zastosować dla siebie, własny, satysfakcjonujący wariant, który będzie piękną ozdobą ogrodu. W ogólnej klasyfikacji lamp ogrodowych można wyróżnić ich następujące rodzaje:

  • lampy ogrodowe – tak zwane ,,latarnie”,
  • lampy ogrodowe uruchamiane pod wpływem czujnika ruchu,
  • lampy ogrodowe uruchamiane pod wpływem czujnika zmierzchu,
  • lampy ogrodowe posiadające światło led,
  • lampy ogrodowe, solarne,
  • lampy ogrodowe tak zwane reflektorki,
  • lampy ogrodowe przyścienne – kinkiety.

Oświetlenie ogrodowe oraz ogólnie rzecz biorąc oświetlenie zewnętrzne pełni w obecnych czasach znaczącą rolę. Nowoczesne lampy stanowią doskonały sposób na to, aby nadać niepowtarzalnego klimatu zarówno w ogrodzie jak i na działce za domem. Takie lampy ogrodowe nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim doskonale oświetlą one po zmroku wszystkie ścieżki oraz alejki. Bardzo ważne jest również to, że lampy ogrodowe, zapewniają znaczne zwiększenie bezpieczeństwa na danej działce. W ogrodzie oraz wokół własnego domu i apartamentu bardzo często domownicy montują kamery, w celu zwiększenia własnego bezpieczeństwa. Widoczność na takich kamerach nawet w nocy będzie wspaniała, jeśli będzie oczywiście odpowiednie oświetlenie. W tej wyżej wymienionej roli, doskonale sprawdzają się nowoczesne lampy ogrodowe.

Lampy ogrodowe oparte o dodatkowe funkcje

Do ogrodów często wybierane są lampy posiadające dodatkowe funkcje. Taką funkcją jest czujnik ruchu. Lampy wyposażone w tę funkcję zapalają się wówczas, jeśli pojawi się wokół nich ruch. Jest to bardzo praktyczna opcja dla domowników. Takie lampy ogrodowe świecą tylko wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Takie lampy ogrodowe można umieścić tuż obok ścieżki. Prezentują się one bardzo ładne i są praktyczne. Lampy posiadające technologię led świecą dosyć intensywnie i są one bezpieczne dla zdrowia oraz również dla środowiska. Takie lampy gwarantują długą żywotność. Dobrym pomysłem jest również montaż lamp, które uruchamiają się pod wpływem czujnika zmierzchu. Jest to ciekawa opcja, która w sposób automatyczny uruchamia lampy bez konieczności robienia tego ręcznie. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów lamp ogrodowych. Wiele osób decyduje się również na wybór specyficznych lamp, mianowicie kinkietów. Montuje się je na bocznych ścianach domu. Zapewniają one dobre oświetlenie dróżce, którą można zmierzać do ogrodu. Klosze do lamp ogrodowych najczęściej są okrągłe lub półokrągłe. Mogą one posiadać charakterystyczny daszek na szczycie. Nowoczesne lampy ogrodowe posiadają ciekawy design, pięknie zdobią one każdy ogród.

Zobacz w sklepie: https://www.sklep.kaja.com.pl/lampy-ogrodowe-c-57_60.html

Dodaj komentarz