Home > budownictwo > Najlepsze oświetlenie łazienkowe

Najlepsze oświetlenie łazienkowe

 Oświetlenie łazienkowe pełni bardzo ważną rolę w tym pomieszczeniu. Warto wiedzieć, że w łazience, każdy z nas spędza bardzo dużą ilość czasu, zwłaszcza rano oraz wieczorem. Każdy wykonuje tam inne czynności, które natomiast wymagają dobrego źródła oświetlenia. Przede wszystkim, korzysta się w łazience z kąpieli, golenia, malowania, ubierania, przebierania oraz wykonuje się tam jeszcze bardzo wiele czynności. Do tego wszystkiego, potrzebne jest dobre oświetlenie.

           Czynności, takie jak chociażby: regulowanie brwi, mycie rąk, czyszczenie zębów nicią dentystyczną, wymagają dobrego źródła światła w łazience. Jako oświetlenie łazienkowe wspaniale sprawdzają się chociażby stylowe,duże lampy, które można umieścić na przykład obok lustra, dzięki czemu lepiej zobaczy się efekty wykonywanych codziennych czynności. Jest to niezwykle ważne, gdyż często w łazience, nie ma nawet okna, wówczas jedynym źródłem światła jest tylko sztuczne oświetlenie. Natomiast, nawet jak jest okno, to rano i wieczorem, i tak ono nic nie daje bo jest tam bardzo ciemno. Otóż, lampy ścienne wspaniale się sprawdzają w łazience. Mogą być one wyposażone w ruchomą szyjkę lampki. Wówczas, można przekręcić światło w dowolną stronę. Takie oświetlenie łazienkowe w postaci lamp ściennych, może być również wyposażone w stylowe lustro. Idealnie sprawdza się również oświetlenie łazienkowe w postaci listwy, znajdującej się nad lustrem. Najpopularniejsze oraz najefektywniejsze rodzaje oświetleń łazienkowych są następujące:

  • kinkiety,
  • reflektory punktowe,
  • lampy sufitowe,
  • lampy ścienne,
  • halogeny,
  • reflektory podtynkowe,
  • listwy, doświetlające szafki oraz lustro,
  • reflektory LED,
  • reflektory sufitowe.

Oświetlenie łazienkowe w przypadku małego pomieszczenia

               Oświetlenie łazienkowe pełni bardzo ważne funkcje. Musi ono rozświetlić pomieszczenie oraz nadać mu ładnego wyglądu. Istotne jest również to, iż w przypadku małej łazienki, oświetlenie ma jeszcze większą rolę do wykonania, gdyż musi ono optycznie powiększyć to pomieszczenie. Oświetlenie do małej łazienki, powinno doświetlać między innymi wszystkie lustra. Wspaniale sprawdzają się tutaj na przykład kinkiety po obu stronach lub też na przykład listwa świetlna nad lustrem. Takie aranżacje prezentują się niezwykle stylowo oraz pięknie powiększają optycznie łazienkę. Takie oświetlenie łazienkowe może również pełnić funkcję dekoracyjną. Natomiast, nastrój do relaksacyjnej kąpieli, wytworzą na przykład halogeny zamontowane tuż nad prysznicem albo wanną. Doświetlą one również te miejsca w sposób bardzo precyzyjny. Pamiętać trzeba również, że oświetlenie łazienkowe, powinno mieć bryzgoszczelne oprawy oświetleniowe. Zapewnia to ogromne bezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Wówczas nie ma żadnego ryzyka, że pojawi się awaria albo spięcie.

Tags: dom oświetlenie

Dodaj komentarz