Home > budownictwo > Płytki ceramiczne – zastosowanie

Płytki ceramiczne – zastosowanie

Zastosowanie płytek ceramicznych na polskim rynku jest naprawdę bardzo szerokie. Spowodowane jest to oczywiście tym, że takie płytki spełniają różne funkcje. Jeszcze do niedawna stosowano je tylko w kuchniach oraz łazienkach, były one układane na podłogach oraz ścianach. Co ważniejsze proces układania takich płytek w poszczególnych pomieszczeniach nie wymaga większych umiejętności technicznych, a już na pewno nie zabiera zbyt dużo czasu. Dzięki płytkom ceramicznym skutecznie można odświeżyć wygląd poszczególnych pomieszczeń, przede wszystkim przedpokoju, korytarza, czy też balkonów. Takie płytki coraz częściej wykorzystywane są także w elewacjach wewnętrznych, więc ludzie chętnie się w nie zaopatrują zwłaszcza, że nie należą one do najdroższych materiałów budowlanych.

Płytki gresowe

Płytki ceramiczne można obecnie podzielić na kilka najbardziej znanych odmian. Przede wszystkim często wykorzystywane są płytki gresowe, które są zdecydowanie najsolidniejsze w tej kategorii, dlatego można je kłaść praktycznie w każdym pomieszczeniu. Gres jest odporny na uszkodzenia zewnętrzne oraz na ścieranie, dlatego wypada go kłaść w pomieszczeniach, w których często się przebywa, które są bardzo chętnie użytkowane przez domowników, może to być więc np. kuchnia. Takie elementy posiadają zróżnicowane wzory dekoracyjne, dlatego można je z łatwością dopasować do wnętrza swojego mieszkania. Skorzystanie z gotowych projektów jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, a dzięki takim płytkom dane pomieszczenie stanie się estetyczniejsze, będzie bardziej eleganckie. Płytki dostępne są w kolorach naturalnych lub są barwione, zależy to już tylko od decyzji klienta, którą warto jednak skonsultować z projektantem wnętrz.

Płytki imitujące drewno

Na polskim rynku bez problemów można obecnie znaleźć płytki, które imitują drewno. Cieszą się one bardzo dużym uznaniem, ponieważ posiadanie takich płytek to dla wielu osób oznaka prestiżu. Przy wyborze płytek ceramicznych należy kierować się ich:

  1. wymiarami,
  2. funkcjonalnością,
  3. wzornictwem,
  4. kolorystyką,
  5. fakturą.

Dzięki temu na pewno dobierze się odpowiednie płytki do własnych potrzeb, które w mieszkaniu będą służyć domownikom przez bardzo długi czas. Rodzajów płytek ceramicznych jest jednak tak wiele, że podjęcie takiej decyzji nie jest łatwe. Należy udać się do sklepu z materiałami budowlanymi i poprosić wtedy o pomoc doświadczonych sprzedawców, którzy dysponują szeroką wiedzą z tego zakresu tematycznego i będą w stanie pomóc klientom w każdej sprawie.

Tags: budownictwo

Dodaj komentarz