Home > budownictwo > Wybieramy oświetlenie do Twojej łazienki

Wybieramy oświetlenie do Twojej łazienki

     Oświetlenie łazienkowe pełni w obecnych czasach, dwudziestego pierwszego wieku, dwie, zasadnicze funkcje w każdym budynku, zarówno mieszkalnym jak i biurowym. Za pomocą oświetlenia łazienkowego, można wykonywać codzienne czynności w tym pomieszczeniu, w domu oraz mieszkaniu. Oświetlenie łazienkowe, przede wszystkim musi bardzo dobrze oświetlać całe pomieszczenie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wiele czynności wykonuje się właśnie w tym pomieszczeniu. Dzięki takiemu oświetleniu można dokładnie się pomalować, ogolić, umyć zęby czy ciało. Drugą, także niezwykle istotną funkcją oświetlenia łazienkowego jest jego dekoracyjna strona. Za pomocą takiego oświetlenia można wspaniale udekorować łazienkę.

Różne rodzaje oświetlenia łazienkowego

            Najistotniejszymi elementami łazienki, są z pewnością: lustro, wanna, prysznic oraz szafki. W zasadzie, to każdy z tych powyżej wymienionych elementów, wymaga innego rodzaju oświetlenia. Z całą pewnością, pomysłów na oświetlenie pomieszczenia, jakim jest łazienka – jest wiele. Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład montaż lampy wiszącej w łazience. Bardzo dobrze kieruje ona ciepłe i miękkie światło w dół. Jest to typ oświetlenia bardzo praktyczny jak i również dekoracyjny. Ten rodzaj oświetlenia nadaje fantastycznego klimatu, całej łazience. Miękkie światło prezentuje się bardzo okazale i ma ogromnie dużą efektywność. Przy takim świetle można wykonać wiele czynności, golenie oraz czesanie czy malowanie na pewno nie sprawi żadnego problemu, gdyż widoczność będzie bardzo dobra. W łazience, można korzystać także z atrakcyjnych lamp podłogowych. Doświetlają one trudno dostępne miejsca, nadają pięknego klimatu. Natomiast, w łazience, bezpośrednio w okolicy szafek można także zamontować kilka oryginalnych, ale i delikatnych kinkietów, których zadaniem będzie kierowanie światła w górę bądź też w dół. Taki typ oświetlenia łazienkowego pięknie podkreśli szafki i ewentualnie lustro, jeśli znajduje się na szafce.

Oświetlenie łazienkowe – czym się kierować przy jego doborze?

              W obecnych czasach wybór oświetlenia łazienkowego jest bardzo duży. Wiele osób zastanawia się, jaki wariant najlepiej wybrać. Zatem, biorąc pod uwagę typ oświetlenia łazienkowego, trzeba się na samym początku zastanowić, jakie funkcje ono będzie pełnić w łazience. Można kierować się wielkością łazienki. Zatem, małą łazienkę warto delikatnie, optycznie zwiększyć. Z kolei, zbyt dużą łazienkę, można delikatnie zmniejszyć, po to, aby była ona bardziej przytulna. Podczas wyboru oświetlenia łazienkowego, można się kierować następującymi kwestiami:

  • oświetlenie łazienkowe typu LED jest w tym momencie najefektywniejsze,
  • w bliskiej okolicy wanny albo prysznica można zastosować halogeny, które pięknie doświetlą te miejsca,
  • natomiast świetlówki lub też listwy ledowe umiejscowione w rynnach sufitów, optycznie ,,podwyższą” sufit,
  • na ścianie, tuż nad lustrem można umieścić reflektor, który wygląda bardzo oryginalnie i desingersko,
  • obok lustra można także umieścić listwę oświetleniową, daje ona bardzo mocne światło.

Dodaj komentarz