Home > Fitness > Jak ubrać się na rower?

Jak ubrać się na rower?

Odzież dla kolarza ma dwa założenia: zapewnienie ciepła i komfortu w czasie jazdy. Wskazane jest więc przeanalizować, które elementy odzieżowe na siebie włożyć, gdy organizujemy wyprawę, tym bardziej że w ogóle nie jest obojętnym, czy założymy zwyczajną bieliznę, czy bieliznę termoaktywną itp.

Ubrania w teorii

I tak oto przede wszystkim, zanim po któreś spodenki, bluzy tudzież buty rowerowe sięgniemy, nie zapominajmy, że ich dobór uzależniony jest od przewidywanej pogody. To zaś skutkuje w pogrupowanie ubrań dla kolarzy na trzy warstwy, czyli:

  • zewnętrzną, odpowiedzialną za chronienie przed czynnikami atmosferycznymi,
  • środkową, odpowiadającą za izolację termiczną,
  • wewnętrzną, przywierającą bezpośrednio do ciała.

Warstwa zewnętrzna

Do tej pierwszej kwalifikujemy naturalnie wszelkiej maści kurtki rowerowe ze specjalistycznych materiałów oddychających (takich jak chociażby Gore-Tex), peleryny przeciwdeszczowe tudzież pozostałe tego typu. Warto jest także dobrze dobrać siodełko rowerowe: http://www.trasymasy.pl/jakie-wybrac-siodelko-rowerowe/

Grupa środkowa

Do kolejnej zaliczamy zaś wszelkie bluzy rowerowe (najlepiej rzecz jasna z materiałów oddychających) albo – w przypadku warunków zdecydowanie cieplejszych – krótkie bluzki.

Grupa wewnętrzna

W ostatniej wreszcie wymieniamy podkoszulki i majtki ze sztucznych tkanin, które minimalizują pot oraz zaręczają ciepło.

Odzież praktycznie

RiderTo tyle w teorii, gdyż praktyka obrazuje jeszcze jedną, jakże fundamentalną kwestię – kolarz ubiera się warstwowo, aby móc zmieniać temperaturę swojego ciała. Po drugie natomiast, niezależnie, czy chcemy zainwestować w spodenki, koszulki tudzież buty rowerowe – zawsze trzeba upewnić się co do najistotniejszych ich parametrów, tym szczególniej że różnorakość artykułów jest obecnie na tyle duża, że niejeden kolarz – nawet najbardziej profesjonalny – będzie wpadał w niesłychanie duże zakłopotanie. Szczęśliwie jednak, w Internecie funkcjonuje naprawdę dużo różnorodnego typu poradników, które rozjaśnią nasze wątpliwości i szczegółowo przedstawią kryteria wybrania tego typu wyposażenia. Na rower również warto jest zabrać lampki do roweru: http://www.trasymasy.pl/recenzja-lampki-do-roweru-cateye/

Tags: akcesoria rowerowe lampki na rower rowery siodełko na rower

Dodaj komentarz