Home > biznes | Motoryzacja i tuning | Usługi > Co powinieneś wiedzieć na temat malowania proszkowego

Co powinieneś wiedzieć na temat malowania proszkowego

W sytuacji malowania metali nieżelaznych i oczywiście stali na ogół używa się stosownie do tego celu wyznaczonego proszku. Jest to jednym słowem malowanie proszkowe. Realizuje się je za pomocą profesjonalnych linii do malowania, w które wyposażona jest każdego typu malarnia proszkowa. Tam też za pośrednictwem proszku a także wysokiej temperatury, wykorzystując cechy magnetyczne materiału, realizuje się proces malowania. Oczywiście jest to kompletnie inny proces, aniżeli pomalowanie pędzlem bądź też nanoszenie powłoki lakierniczej za pośrednictwem natrysku. Jest to proces o wiele bardziej skomplikowany, który natomiast daje nadspodziewanie dobre efekty. W rezultacie uzyskuje się wytrzymałą i grubą powłokę lakieru, która gwarantuje określone właściwości.

Czym charakteryzuje się malowanie z wykorzystaniem proszku?

Przede wszystkim, ze względu na to, iż samo malowanie przy pomocy proszku wymaga użycia stosownej technologii, powłoka w rezultacie ostatecznym jest niezwykle efektowna. W zależności od wykorzystania farby, czy to błyszczącej, czy też farby matowej, malowanie proszkowe felg lub pozostałych elementów stalowych oraz aluminiowych, odbywa się w konkretnych warunkach, a powłoka jest jasna i błyszcząca lub matowa. Farba ta ma własności ferromagnetyczne, przystaje nadzwyczaj mocno do powierzchni i jest znacznie bardziej trudna do porysowania i zdrapania aniżeli farby nanoszone innymi technikami. Ponadto, w większości malarni wykorzystuje się inne elementy chemiczne, dające doskonałą funkcjonalność.

Malowanie systemem suchym

W malarniach używających proszku farbę nanosi się na popularny system suchy, to znaczy farba nie występuje pod postacią mokrą, ale w formie odpowiedniego proszku. Malarnie w takich miejscowościach jak Białystok lub też w każdej innej miejscowości stosują tę technologię w bardzo obszernym zakresie, gwarantuje to wysoką efektywność. Bardzo dobra jakość powłoki malarskiej osiągana jest jedynie przy właściwie przygotowanym materiale, odpowiednim podkładzie i na czystej, przygotowanej do tego celu powierzchni.

Więcej na: Autoklinika Białystok

ul. Pogodna na przeciwko sklepu LIDL, Teren KPKM
15-399 Białystok
tel. 606 20 7777

 

 

 

Tags: auto serwis felgi samochody

Dodaj komentarz