Home > Strefa biznesu > Najważniejsza powierzchnia w kuchni – blat

Najważniejsza powierzchnia w kuchni – blat

Grudzień 16, 2013 Możliwość komentowania Najważniejsza powierzchnia w kuchni – blat została wyłączona

Blaty kuchenne występują niewątpliwie w każdej kuchni, jest to bowiem Kluczowy obszar pracy podczas przygotowywania potraw. Wobec tego, że blaty są mocno eksploatowane w różnorodnych warunkach, mają częsty kontakt z wodą, parą wodną czy pozostałymi, różnorodnymi czynnikami i zabrudzeniami – istotne żebyśmy wybrali je precyzyjnie. Jeżeli zamawiamy na własny użytek blaty kuchenne (http://www.belmeb.pl/idm,9,kat,37,blaty-kuchenne.html) nie zapominajmy, że dodatkowo muszą odpowiadać nam do wystroju całej kuchni, ważne jest również, by były trwałe, odporne na temperaturę oraz wilgotność, jak również na barwniki na przykład z buraków.

Blaty kuchenne wykonane są najczęściej z laminowanej płyty wiórowej, jaka oklejona jest ciekawą oleiną, m.in. drewnopodobną. Blaty mogą być także drewniane, szklane, mineralne lub z kamienia. Najpopularniejsze jednakże blaty kuchenne wyprodukowane na bazie płyt, mają dużo cech pozytywnych. Są one wytrzymałe na wysoką temperaturę, na działanie promieniowania UV, na działanie pary wodnej, na środki czyszczące a także na zarysowania, wgniecenia lub pozostałe uszkodzenia. Ważne jest jednak, aby po którejkolwiek mechanicznej obróbce blatu, np. takiej jak frezowanie, naruszone miejsce zabezpieczyć przed wilgocią, na przykład uszczelniaczem.

Kupując płyty meblowe, blaty lub dodatki jak np. uchwyty meblowe czy oświetlenie, zwróćmy szczególną uwagę na jakość kupowanych artykułów. Wiadomo że w pomieszczeniu kuchennym zdarzają się różne warunki, dlatego prócz ładnych faktur, w ofercie których można wybierać uchwyty meblowe (http://www.belmeb.pl/idm,9,kat,336,uchwyty.html), bądź przyjemnych lampek led’owych, wybierzmy przede wszystkim znakomitej klasy, wytrzymałe oraz trwałe dodatki- dlatego że jedynie wówczas będziemy mieć pewność, iż stworzona przez nas kuchnia służyć nam będzie na lata.

Tags: akcesoria meblowe Blaty kuchenne meble Uchwyty meblowe

Comments are closed.