Home > Uncategorized > Bramy garażowe – jak wybrać odpowiednią?

Bramy garażowe – jak wybrać odpowiednią?

Być może rzadko myślimy o tym podczas wyposażania domu, jednak brama garażowa to naprawdę ważny element architektury domu. Daje ona bezpieczeństwo, a także izoluje, co jest ważne zwłaszcza jeśli twój garaż jest położony bezpośrednio przy ścianie domu. Jak dopasować odpowiednią bramę? Jakie wyróżnia się podstawowe typy? Poniżej parę porad.

Trzeba zwrócić uwagę na to, iż bramę garażową trudno uszczelnić. Podczas zakupu powinno się wybrać bramę odpowiednio uszczelnioną. Jeśli Twój garaż połączony jest z domem, zagwarantujesz sobie dodatkowy komfort termiczny i zminimalizujesz ubytki ciepła w mieszkaniu. Ponadto przechowywane w garażu przedmioty będą lepiej zabezpieczone przed mrozem czy zawilgoceniem.

Warto też zakupić bramę z niezawodnym napędem. Sprawi to, że zagwarantujesz sobie wygodę i bezpieczeństwo. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bram . Dobrym rozwiązaniem są bramy segmentowe. Taka brama może otwierać się do góry. Brama chowa się pod sufitem z boku więc masz możliwość, by stawiać samochód wzdłuż ściany. Bramy rolowane są zbudowane podobnie jak rolety na okno – z paneli z blachy aluminiowej zachodzących na siebie w czasie zamykania. Mogą się otwierać do góry lub w bok. Bramy uchylne mają uchylne usztywnione skrzydło z ramy stalowej pokrytej stalową lub aluminiową blachą zabezpieczoną antykorozyjnie oraz pomalowaną, a rozwieralne mają dwa skrzydła oraz są otwierane na boki.

Jak idzie o ceny, są one dość roznieżne. Im więcej firm w branży w danej miejscowości, tym większa szansa na okazyjny zakup. Na przykład, jeśli chodzi o bramy garażowe, Bielsko, Częstochowa i inne większe miasta w województwie śląskim mają zadowalający wybór, a ceny są trochę niższe niż w innych rejonach. Warto więc przed dokonaniem wyboru uważnie się porozglądać.

Dodaj komentarz