Home > budownictwo | Usługi > Dachy i metoda ich wykonania

Dachy i metoda ich wykonania

Zarówno dachy spadziste, a także dachy płaskie są fragmentami kluczowymi w nieruchomościach mieszkalnych i oczywiście użytkowych. Jest to dodatkowo jeden z bardzo narażonych na uszkodzenia modułów budynku, wszystko przez kontakt z mrozem, gorącem i oczywiście wiatrem. W związku z tym montaż dachów musi być przeprowadzany fachowo a wykonawca musi brać pod uwagę wyznaczone normy budowlane, w efekcie minimalizuje się opcja wystąpienia danego uszkodzenia.

Jeżeli chodzi o krycie dachów to do tego celu stosuje się różnego wariantu materiały. Obecnie najbardziej popularnym materiałem jest dachówka, tworzona z blachy lub materiałów ceramicznych, a ponadto wszelkiego rodzaju membrany. Jeśli chodzi o papy, które były niezwykle chętnie użytkowane jeszcze paręnaście lat temu – dzisiaj nie są one stosowane praktycznie wcale bądź stosuje się je rzadko, z uwagi na to, że nie są one odporne, ani praktyczne. W przypadku pap, zazwyczaj konieczna jest naprawa dachów, która niestety, ale może być drogocenna. Dlatego sukcesywnie odchodzi się od tego typu materiału. Należy wiedzieć, iż systemy dachowe są inne w takich regionach jak Białystok, i inne w takich jak przykładowo miejscowości górskie.

Dachy płaskie są w dużym stopniu bardziej narażone na obciążenia które mogą wyniknąć z nadmiaru deszczu czy też śniegu. Posiadają w następstwie tego zazwyczaj membrany, które doskonale kompensują siłę nacisku śniegu, albo też później lodu. W dachach spadzistych budowa jest lżejsza, aczkolwiek dach ma doskonalszy system odprowadzania śniegu i lodu, a siły nie działają w tym wypadku w sposób bezpośredni pod kątem 90 stopni.

więcej na tej stronie

Tags: blacha dachowa obróbki blacharskie producent blachodachówki

Dodaj komentarz