Home > budownictwo | Usługi > Jak wykończyć dach, tak by być z niego zadowolonym?

Jak wykończyć dach, tak by być z niego zadowolonym?

Jak zrobić dach, żeby być z niego zadowolonym?

Minęły już na szczęście bezpowrotnie czasy, kiedy dachy pokrywane były na masową skalę papą. Dziś do takich celów można zastosować inne, znacznie lepsze, w większym stopniu zaawansowane, zdecydowanie bardziej bezpieczne i praktyczne materiały. Jednym z pośród nich jest blachodachówka. Czemu blacha, która została przystosowana do pokrywania dachów zyskała tak ogromną popularność? Należy poznać odpowiedź na to pytanie, albowiem wysoce prawdopodobne jest, że w ciągu nadchodzących lat stanie się ona razem z dachówką ceramiczną podstawowym produktem stosowanym do pokrywania dachów.

Lekkość i prostota montowania
Znaczącą zaletą blachodachówki jest to, że jest ona niezmiernie lekka, bardzo prosta do położenia i oczywiście niesamowicie efektywna. Jest to jednym słowem blacha trapezowa, o grubości nie przekraczającej milimetra. Wykonana jest z blachy pokrytej ocynkiem, a następnie warstwą farby. W następstwie tego zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest bardzo dokładne i perfekcyjnie wręcz przygotowane. Mając na uwadze to, że cena blachodachówki jest relatywnie niska w zestawieniu z dachówkami ceramicznymi czy też membranami, dostajemy produkt kompletny, doskonałej jakości, trwały, łatwy w montażu. Ponadto warto wziąć pod uwagę to, iż blachodachówka jest niesamowicie prosta w obróbce. Delikatna i ponadto niezwykle cienka blacha może być cięta praktycznie w dowolnie wybrany sposób, nie ma znaczenia, jaka wystąpiła potrzeba jej obróbki. Jeszcze kolejnym walorem jest to, że jej montaż utrudnia jej uszkodzenie. Jest to bardzo trwały element, który prawidłowo położony w praktyce jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha się odkształca, zdecydowanie łatwiej jest zdewastować dachówkę ceramiczną aniżeli blachodachówkę.

Nie można powiedzieć, iż blachodachówka nie ma żadnych minusów. Ogromnym minusem jest pochłanianie promieni słonecznych. Niestety, w przypadku blachodachówek, bez względu na kolorystykę pokrycia, promienie słońca łapane są ekspresowo i bardzo łatwo przenoszone są do domu. Jest to ogromny problem, w głównej mierze, jeśli ktoś zamieszkuje bezpośrednio na poddaszu. W takim przypadku niezbędne jest zastosowanie dodatkowej warstwy izolacji na poddaszu. Prócz tego blachodachówka nie ma tak wydłużonego okresu przydatności jak dachówka ceramiczna. Gwarancja producenta obejmuje kilkanaście, ale nie pięćdziesiąt lat, jak ma to miejsce w przypadku dachówki ceramicznej. Z drugiej strony jest to dzisiaj najpopularniejszy system pokrycia dachów w naszym kraju i nie tylko. Co więcej, spisuje się idealnie jednocześnie na dachach z wielkim spadem, jak również tych o małym spadzie.

cennik blach trapezowych

Tags: blachodachówka blachy trapezowe cennik rynny bryza

Dodaj komentarz