Home > Zainteresowania > Szukasz sposobu na zachowanie kondycji? Załóż rękawice bokserskie!

Szukasz sposobu na zachowanie kondycji? Załóż rękawice bokserskie!

Grudzień 23, 2013 Możliwość komentowania Szukasz sposobu na zachowanie kondycji? Załóż rękawice bokserskie! została wyłączona

Obserwując na ekranie telewizora potyczki pięściarskich mistrzów najbardziej prestiżowych federacji, wielu z nas z całą pewnością zastanawia się, czy to nadal rywalizacja sportowa, czy już regularne pyskobicie. W rzeczy samej, jeżeli przypomnimy sobie niektóre potyczki to, mówiąc delikatnie, nie były to widoki dedykowane dla ludzi wrażliwych. Należy jednak wiedzieć, że pięściarstwo ma także o wiele mniej krwawe oblicze i może zostać doskonałą formą rekreacji i to dla przedstawicieli obojga płci. Jeżeli więc dotychczas rękawice bokserskie kojarzyły Ci się wyłącznie z buzującą adrenaliną, brutalnością i podbitymi oczami, to musisz przyjąć nieco inny punkt widzenia.

Boks rekreacyjny mocno różni się od profesjonalizmu. Najważniejsza różnica polega na tym, że uprawia się go nie z powodu sławy albo gromadzenia fortuny, ale dla osobistej satysfakcji. Stający vis a vis siebie konkurenci (a raczej koledzy) ubrani są w ochronny sprzęt bokserski, który redukuje niebezpieczeństwo pojawienia się kontuzji. Hełmy, ochraniacze na zęby, gorsety na tułów i rękawice bokserskie skutecznie zabezpieczają rejony ciała najbardziej narażone na kontuzje. Sam sparing natomiast polega w pierwszym rzędzie na biegłości technicznej, więc ryzyko knock outu jest stosunkowo niskie.

Jednakże sam sprzęt bokserski nie załatwia sprawy. Równie ważne dla poczucia bezpieczeństwa jest także przygotowanie kondycyjne sportowca. Bądź co bądź, boks, nawet uprawiany amatorsko, to jednak sport mocno wyczynowy, w związku z czym gibkość i wzmocnienie odpowiednich splotów muskulatury są niezbędne. Zanim ubierzemy rękawice bokserskie i wejdziemy na ring, musimy zatroszczyć się o odpowiedni trening. W pięściarstwie najważniejszym elementem jest właściwe skoordynowanie pracy rąk oraz nóg. Z tego powodu orbitrek sportop jest w tym wypadku nieocenionym urządzeniem do ćwiczeń. Orbitrek sportop to coś na kształt udoskonalonego roweru stacjonarnego, dzięki któremu aktywizowane są nie tylko nogi, ale również ręce.

Tags: orbitrek orbitrek sportop rękawice bokserskie sprzęt bokserski sprzęt sportowy

Comments are closed.