Home > Zainteresowania > Wszystko co musisz wiedzieć o skórzanych butach

Wszystko co musisz wiedzieć o skórzanych butach

Skóra jest najczęściej używanym materiałem przy produkcji butów. Dostosowuje się do kształtu stopy i przepuszcza powietrze. Buty wykonane z tego materiału wyglądają estetycznie i niezwykle elegancko. Jeżeli zdecydujemy się na ich zakup, musimy pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji, by jak najdłużej pozostały w idealnym stanie.

Wyróżniamy kilka rodzajów skóry:

  • gładka skóra – powierzchnia z małymi wgłębieniami; matowa lub z połyskiem,
  • lakierowana skóra – powierzchnia całkowicie gładka i z połyskiem; mróz i wilgoć znacznie wpływają na jej uszkodzenia,
  • welur – specjalnie wyprawiana skóra szlifowana od strony wewnętrznej; mało podatna na uszkodzenia,
  • nubuk – wyprawiona miękka skóra, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością i grubością; nawet przy delikatnym dotyku pozostają widoczne ślady na obuwiu,
  • skóra warstwowa – łatwa w utrzymaniu, stosowana zazwyczaj w obuwiu sportowym.

Przy zakupie skórzanych butów, w pierwszej kolejności musimy sprawdzić czy są dla nas wygodne. Buty powinny być wykonane z jak najwyższej jakości materiału. Takie obuwie jest lekkie, miękkie oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnym zapachom.

Kolejną cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę to wytrzymałość. Skóra powinna być wytrzymała na otarcia oraz różne warunki atmosferyczne. Kupujemy skórzane buty w konkretnym celu – na uroczystości, do pracy. Chcemy osiągnąć efekt pełen elegancji i szyku. Ważne jest, aby buty były modne i pasowały do naszego ubioru. Cena również odgrywa tutaj ważną rolę. Lepiej wydać większą sumę pieniędzy i o wiele dłużej cieszyć się naszym zakupem, niż wydać mało i za kilka miesięcy ponownie wrócić się do sklepu po nową parę. Eleganckie buty skórzane zakupimy na italbut.pl.

Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest ich konserwacja. Zaleca się regularnie stosować odpowiednią pastę do butów, którą znajdziemy w każdym sklepie obuwniczym. Zaniedbanie butów skórzanych powoduje, że już nie da się im przywrócić pierwotnego wyglądu. Dlatego jeśli chcemy cieszyć się pięknymi butami ze skóry musimy o nie starannie dbać, czyli czyścić i konserwować przynajmniej raz na miesiąc.

Tags: buty buty ze skóry byty skórzane konserwacja skóry nubuk

Dodaj komentarz