Home > Zainteresowania > „Zrób to sam” w nowym wydaniu

„Zrób to sam” w nowym wydaniu

Zrób to sam – wstęp

W tym artykule chciałbym zająć się modną ostatnio tematyką DIY czyli po prostu po naszemu „Zrób to sam”. Skąd pomysł na rozważania konkretnie nad tym tematem? Ponieważ coraz szybciej zyskuje on coraz większą rzeszę fanów zarówno w internecie jak i w domach.

Na dowód tego wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszemy: „Zrób to sam”, „DIY” albo „Do it yourself” a naszym oczom ukarze się setka różnych blogów i stron gdzie ludzie wymieniają się najróżniejszymi pomysłami. A na co są te pomysły? No właśnie można znaleźć tam takie rzeczy jak choćby:

  • Przepisy kulinarne na różne potrawy a także to co mnie zawsze najbardziej ciekawi to pomysły na różne ozdoby z produktów spożywczych. Choćby znane i popularne gwiazdki wykonane z piernika albo z masy solnej a także inne cukierkowe ozdoby na choinkę.
  • Różnego rodzaju lampy, stoliki, szafki, półeczki a także pojemniki na drobiazgi – jednym słowem wszystko czym można przyozdobić dom
  • Z kolei na stronach typowo o modzie odnajdziemy pomysły na własne ciuchy i przeróbki ciuchów.

Teraz coś dla osób, które nigdy nie próbowały swoich sił w temacie „Zrób to sam”. Dwa pomysły dzięki, którym można urozmaicić swój dom lub mieszkanie.

Ozdoby z filcu

Pierwszym pomysłem jest mała ozdoba wykonana z filcu (broszka) – jako, że jej wykonanie to góra 15min. i nie ma nad czym się specjalnie rozwodzić to zapraszam na stronę ZrobiszSam.pl gdzie znaleźć można zdjęcia i pełną instrukcję, która doskonale wyjaśnia jak w prosty sposób przygotować taką ozdobę.

Meble z palet

Drugi pomysł jest znacznie ciekawszy w moim mniemaniu i wymaga więcej samozaparcia i pracy. O czym mówię? O łóżku z palet.

Do jego przygotowania potrzebne nam będą: 3palety, farba do drewna i grunt do drewna, pędzel lub wałek a także szlifierka lub stary, poczciwy papier ścierny.

Zaczynamy:

  1. Na początek oszlifujmy bardzo dokładnie palety
  2. Zagruntujmy je a następnie pomalujmy farbą do drewna na ulubiony kolor, który będzie pasował do naszego pokoju lub wnętrza
  3. Na koniec łączymy palety obok siebie a na nie kładziemy materace

O ile ilość pracy wydaje się niewielka o tyle wymagać to będzie do przygotowania od nas sporo czasu – ale warto ponieważ efekt będzie na pewno ciekawy.

Tags: filc meble z palet zrób to sam

Dodaj komentarz