Home > Zdrowie i uroda > Dbajmy o nasze zdrowie!

Dbajmy o nasze zdrowie!

O zdrowie trzeba dbać!
Jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. Jeżeli dobrze się odżywiamy, ruszamy się, preferujemy aktywny styl życia to istnieje duże prawdopodobieństwo, że unikniemy wielu chorób. Jedne z najbardziej popularnych chorób „cywilizacyjnych” to bez wątpienia choroby krążenia. To z nimi wiążą się zawały, otyłość i inne groźne dolegliwości. Na choroby krążenia najbardziej narażone są osoby, które bardzo długo znajdują się w pozycjach jednostajnych to znaczy statycznych. Mam tu na myśli siedzący tryb życia, lub praca w pozycji stojącej, z małą ilością przerw. Jeżeli spędzamy 8 godzin za biurkiem to trzeba dbać o ruch bez tego, choroby krążenia mogą objawić się nawet przed 30-tką.

Sport to oczywiście nie wszystko, bez diety cały wysiłek idzie na marne albo jest mało istotny. Trzeba dbać o to aby dostarczać organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Zbilansowana dieta oznacza różnorodność, czyli odpowiednia ilość białka, tłuszczy, węglowodanów. Głodzenie się jest bez sensu, wtedy metabolizm zwalnia a nasz wysiłek idzie na marne, najważniejsza jest regularność posiłków.

Po za dietą są też obciążenia genetyczne. W tym wypadku najpopularniejsza jest tendencja do tycia, która połączona z niezdrowym trybem życia powoduję nadwagę oraz choroby różnego rodzaju. Inna chyba najbardziej popularna choroba genetyczna to żylaki, są one znane praktycznie w każdym rejonie świata. Walka z nimi jest niezwykle uciążliwa. Można się ratować operacjami laserowymi lub po przez zamykanie naczynek. Tutaj tak jak wcześniej radziłbym ruch i naturalne metody w walce z żylakami.

Są to oczywiście tylko przykłady na choroby spowodowane niezdrowym trybem życia lub niespodzianką po przodkach. Nigdy nie można się załamywać, tylko ciężka praca daję efekty w starciu z takim przeciwnikiem. Moim zdaniem najlepiej trzymać się zdrowej żywności, sportu i wszelakich aktywności fizycznych. W dzisiejszym świecie jest to element o którym wielu ludzi zapomina i doprowadza swoje ciało do opłakanego stanu, nie tylko pod względem fizycznym ale także pod względem wewnętrznym.

Tags: usuwanie naczynek zdrowie żylaki

Dodaj komentarz