Home > moda | Zdrowie i uroda > W jaki sposób stylizować włosy, żeby uzyskać wspaniały efekt?

W jaki sposób stylizować włosy, żeby uzyskać wspaniały efekt?

Na wizycie w salonie u fryzjera kobiety na ogół poddają się koloryzowaniu oraz stylizowaniu włosów. Po takiej wizycie wiele pań jest usatysfakcjonowanych z wyniku końcowego. Włosy są mocno odżywione, ładnie wymodelowane i jakby nie było piękne. Warto wiedzieć, że taki rezultat można osiągnąć samodzielnie modelując włosy w domu.

Jak najodpowiedniej zacząć?

Bez wątpienia od kupna właściwych kosmetyków do włosów. Odpowiednio dopasowany szampon – skutecznie oczyszczający, odżywka lub maska oraz kosmetyki do modelowania włosów, sprawią, że włosy będą miękkie, odpowiednio nawilżone i będą się świetnie układać. Same kosmetyki to niemniej jednak nie wszystko, niezbędne są również odpowiednie urządzenia do stylizowania, wśród jakich najważniejsza jest suszarka do włosów. W sklepach znaleźć można różnego typu suszarki do włosów. Wiele z nich to innowacyjne produkty, które nie licząc różnorodnej skali ciepła wydmuchiwanego powietrza, mają również możliwość termoochrony włosów. Dobra pod względem jakości suszarka zastosowana wraz z produktami do zabezpieczenia włosów spowoduje, że suszenie kosmyków będzie nie jedynie bezpieczne, ale głównie pozwoli na wyczarowanie cudownych, nieprzesuszonych włosów.

Suszenie fryzury – co wskazane jest wiedzieć

Technika suszenia włosów ma bardzo duże znaczenie. Jeśli chcemy, by były one wygładzone i lśniące, trzeba suszyć je suszarką od góry, najlepiej wyciągając je przy okazji na właściwie dobranej szczotce. Używanie szczotki przy skórze głowy i użycie właściwego strumienia powietrza umożliwi odbić płasko układające się włosy od skóry, dzięki temu będą się one wydawały bardziej gęste. Metoda na zwiększenie objętości włosów to suszenie ich z głową u dołu – powietrze wychodzące z suszarki do włosów powinno być skierowane od dołu do góry, poza tym warto zakupić preparaty kosmetyczne zwiększające objętość.>

Modną fryzurę można ponadto osiągnąć, jeżeli wykorzysta się odpowiedni sprzęt, czyli między innymi prostownicę do włosów. Użycie specjalnego sprzętu i właściwych kosmetyków podyktowane jest naturalnie rezultatem końcowym, który chcemy osiągnąć. Profesjonalna prostownica może zastąpić równocześnie lokówkę, gdyż pozwala wyczarować efekt pięknych fal.

Sprawdź: pod tym linkiem

 

Tags: kosmetyki uroda włosy

Dodaj komentarz